Érzelmi “Fel a fejjel”
Cél
Szükséges anyagok
- Kinyomtatott állatos érzelem– kártyák szavakkal (elérhető az állomás dossziéjában)
Opcionálisan egy időmérő, mint pl. egy 1 perces homokóra. Családoknak, 6 évnél fiatalabb gyerekek esetén megfelelőbb egy 2 vagy 3 perces időmérő.
Feladatok
1. Szükséged lesz egy párra vagy egy kis csoportra és az asztalon lefelé fordított érzelem kártyákra. Az első “Kitaláló” választ egy kártyát és anélkül, hogy megnézné felteszi a homlokára, hogy a többiek lássák. Ha szeretnétek, elindíthattok egy stoppert.
2. A többiek segítségeket adnak a “Kitalálónak” hogy milyen szó szerepel az érzelem kártyán, úgy, hogy egyáltalán nem használhatnak érzelmeket leíró szavakat. A segítség csak olyan helyzetek a leírása lehet, amikor ezt az érzelmet érezzük. Például, ha a kártyán az “IJEDT” szó szerepel, a segítség lehet a következő: “Amikor egy zsúfolt helyen vagy, hirtelen körbenézel és nem találod azt az embert, akivel voltál.”
3. Amikor a “Kitaláló” helyesen kimondja a szót, egy másik ember lesz a kitaláló és ő húz egy újabb kártyát. A játék addig tart, amíg lefut az időmérő, és a csoport azt a pontszámot kapja meg, amennyi szót addig helyesen kitaláltak közösen.
Megbeszélés
- Voltak könnyebben és nehezebben kitalálható érzelmek? Vajon miért?
- Hasonló helyzetekre gondoltak az emberek az érzelem szavak leírásánál? Vajon miért?
- Vajon mi történne ha az emberek jobban tudatában lennének, mikor milyen érzelmet
élnek át… és ismernék érzelmeik okát is.
Ha teheted, kérünk oszd meg a képedet a közösségi médiában, használd a #EQChildrensDay, hogy te is csatlakozz az ENSZ kezdeményezéséhez. A posztodban azt is írd le, miért alapvető emberi jog a gyerekek és az felnőttek számára érzelmekről tanulni.
Kibontás írásban
Írj egy történetet arról, milyen lenne, ha az embereknek folyamatosan kártyák keringenének a fejük körül, melyek leírnák az aktuális érzelmeiket.
Szerző/ Kredit
About this activity…
AGE:
SDG:
GROUP SIZE:
EQ AREA:
Időtartam:
Demó Videó:
0 Comments